Çatı Yapımı - Tadilat

EKONOMİK İSTANBUL ÇATICI USTASI UYGUN ÇATI USTALARI TAMİR FİYATLARI;

İstanbul geneli ahşap çatı yapımı, çatı tamiri, çatı kaplama, çatı izolasyonu, kiremit çatı aktarma, çatı bakım onarım hizmetleri firmamız & çatı ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır. Fabrika çatısı, Villa çatısı, Ev çatısı, Site çatısı, Ahşap çatı, Membran çatı, Kiremit çatı, Ethernit çatı, Shingle çatı, Onduline çatı sistemleri komple yapım işleri desteği merkezimizde.

 

 

 

Çatı Yapımı

Çatı yapımı oldukça zorlu ve teferruatlı bir iştir. Bu operasyonların işlerini çatı ustası ekipleri gerçekleştirmektedir. Çatı yapımı nasıl yapılır? Sorusunun cevabı için metni okuyabilirsiniz. Bu işlemlerin yapılması için öncelikle herhangi bir yapının iskeletinin gerçekleşmiş olması ve gerekli koşulların yerine getirilmesi gereklidir. Bu işlemlerden sonra çatı yapımı operasyonu başlayacaktır. Olası küçük hesap hataları, çatının oluşmasında oldukça sorun sağlayacaktır. Çatıların bu denli ufak hesaplamaları ihtiyacı olmasının sebebi; yaşanabilecek her türlü zorlayıcı unsurlara ve çevresel etkilere dayanıklı olmasından kaynaklıdır. Her türlü çatı yapımında; bir ekip ve ekip yöneticisi gerekmektedir. Genellikle bu ekibin başında tecrübeli ve işin ehli bir usta olmaktadır. Ustalar, gerekli hesaplamalarını ve ihtiyaç olan koşulları yerine getirdikten sonra işlemlerine başlarlar. İşlemlerinde fırtına, yağmur ve yoğun kar yağışı gibi koşulları sırtlayacak bir çatı oluşumu hesaplanmaktadır. Kocaeli çatı yapımı ekibi bölgesel olarak çatı yapımı süreçlerinizi üstlenmekte ve uzun yıl garanti vermektedir.Çatı Çeşitleri
Çatı çeşitleri, yapının ihtiyacına göre belirlenmektedir. Örneğin; ahşap bir yapınız bulunuyorsa ve oraya çatı yapılacaksa ona göre işlemler gerçekleşecektir. Çatı çeşitlerini oluşturan yapıların etkisi olduğu kadar çatıların yapıldığı bölgelerde oldukça önemlidir. Bu bölgeler üzerinden de çatıların özellikleri ve çeşitleri değişecektir. Çatı çeşitlerine genel olarak bakıldığında karşımıza şu şekilde bir tablo çıkmaktadır;

Ahşap Çatı
Demir Çatı
Saç Çatı
Kırma Çatı
Tek Eğimli Çatı
Düz Çatı
Mansard Çatı
Kule Çatı
Soğan Çatı
Kubbe Çatı
Tonoz Çatı
Çatı çeşitlerinde en sık kullanılan yapılar bunlardan oluşmaktadır. Yukarıda adı geçen çatılar; farklı yapılar üzerinde kurulmaktadır. Örneğin; Sinagoglarda kullanılan çatı da bulunmaktadır, kültür – sanat salonlarında da kullanılan çatılarda bulunmaktadır.

Çatı Tamiri
Çatı tamiri oldukça kapsamlı ve tecrübe isteyen bir iştir. Bu işleri gerçekleştiren kişilere ise çatı ustası denmektedir. Çatı ustaları; yıpranmış, kırılmış, dökülmüş çatıları inceleyip tahlil ederler ve ardından gerekli operasyonları gerçekleştirirler. Bu işlemleri herhangi birisinin gerçekleştirmesi söz konusu dahi değildir. Çatı tamirleri alanında uzman olan kişiler tarafından yapılmalıdır. Aksi taktirde yanlış yapılabilecek bir hareket oldukça ciddi zararlar verebilir. Buna benzer istenmeyen durumların önüne geçmek için çatı ustaları tarafından destek almanız gerekmektedir. Çatı ustaları, evin ya da iş yerinin çatısını inceleyerek çeşitli opsiyonları sizlere sunarlar. Sizlerde bu operasyonların herhangi birisini seçerek işlemlerin başlanmasını sağlarsınız. Kocaeli çatı tamiri hizmetimiz ile bizlere ulaşabilir, çatılarınızda yaşadığınız sorunlara karşı çatı tamiri hizmeti alabilirsiniz.

Çatı Tamiri Nasıl Yapılır?
Çatı tamiri yapım işleminin sağlıklı ve doğru bir şekilde gerçekleşebilmesi için doğru hamlelerin yapılması şarttır. Çatınızdaki hasarın doğru bir şekilde tahlil edilmesi, gerekli malzemelerin ihtiyaçların belirlenmesi ve operasyon yönteminin belirlenmesi gerekmektedir. Bu aşamalar sağlıklı bir şekilde sonuçlandıktan sonra geriye sadece sürecin doğru kişiler tarafından yönetilmesi kalmaktadır. Çatı ustaları, bu süreçleri göğüsleyen ve yöneten kişilerdir. Tamir edilecek çatının en ince detayına kadar düşünmek ile sorumludurlar. Bunun sebebi ise çatıların oldukça hassas bir yapıya sahip olmalarından kaynaklıdır. Oluşabilecek herhangi bir hata ciddi sonuçlara zemin hazırlayabilir. Bu işlemlerin ardında çatının iskeletini elden geçirilmesi ve incelenmesi gereklidir. Çünkü iskeleti hasar görmüş bir yapı, çatının tamamını etkileyecektir. Bu durumu şu şekilde de düşünebilirsiniz. Vücudunuzdaki iskeletin herhangi bir yerin kırılması ya da çatlaması üzerine oluşabilecek sıkıntıları gibidir. Çatıların iskeletleri de aynı şekilde işlev görmektedir. Çatınızda oluşabilecek temel sıkıntıların kökünde iskeletten kaynaklı sonuçlar olabilmektedir.

Çatı Tamiri Fiyatları
Çatı tamiri fiyatları, yapılan işlem ve malzemelerden kaynaklı farklı fiyat skalalarını ortaya koymaktadırlar. Örneğin; çatınızda ufak bir dökülme ve benzeri bir sorun varsa bu daha makul fiyatlarla çözümlenebilmektedir. Çatınızın iskeletinde ciddi bir sıkıntı bulunuyorsa o zaman fiyat skalası daha büyüyecektir. Tabi bu süreci yönetecek çatı ustasının payı da büyüktür. İşçilik ücretleri de oldukça farklılık göstermektedir. Genel olarak bakıldığında; çatınızın üzerinde yapılacak işlemler, işçi ücretleri ve malzemeler ortalama bir çatı tamir fiyatlarını gün yüzüne çıkaracaktır. Detaylı bilgiler almak için bizlere de ulaşabilirsiniz.

Çatı Örtüsü – Çatı İzolasyonu
Çatı Örtüsü, yapıları su sızıntılarına karşı çatı izolasyon sağlayan ve çatı iskeleti üzerine kurulan örtüdür. Çatı örtüsü, çatı iskeletine bağlı olarak seçilmektedir. İskelet ile eşleşen bir örtü olmak zorundadır. Aksi taktirde doğru ve sağlıklı sonuçlar sağlamayarak; olası istenmeyen durumların gerçekleşme ihtimali yükselecektir. Çatı kaplama malzemesi de oldukça ehemmiyet taşımaktadır. Operasyonlarda kullanılan bu yöntem sayesinde yapılar tam koşullu izolasyonu sağlamaktadırlar. Doğru bir çatı kaplama tercihinin olması da oldukça önemlidir. Aksi taktirde değişen mevsimler ve hava koşullarıyla birlikte çatı izolasyonunu koruyamayacaktır. Yaz aylarında sıcağa, kış aylarında da soğuğa maruz kalarak çatlamaları boy gösterebilir. Bu işlemler için işinin ehli bir ustaya danışmak en sağlıklı durumdur. Örtünün maliyetini ise kullanılacak sistem ve malzemeler belirlemektedir. Tamamen bir çatı maliyetinin faturası için çatı ustalarına danışmak ve çatı ile ilgili detaylı bilgileri paylaşmak gereklidir. Her çatı kendi fiyatını oluşturmaktadır.